Doplňkové penzijní spoření

Doplňkové penzijní spoření je nástupcem penzijního připojištění, které se pro nové klienty uzavřelo v roce 2012. Doplňkové penzijní spoření je podporováno státem, kdy učastník doplňkového penzijního spoření získává ke svým úložkám také státní příspěvek. Přispívat vám může rovněž váš zaměstnavatel.

Oproti penzijnímu spoření není v doplňkovém penzijním spoření nožné vyplácení výsluhové penze a jednorázové výplaty peněz v 60 letech věku účastníka. Jednorázová výplata je tak možná až v okamžiku dosažení důchodového věku.

Účastník doplňkového penzijního spoření také nemá garantované nezáporné zhodnocení jeho vkladů. Eliminovat riziko záporného zhodnocení tak představuje vhodně zvolená investiční strategie každého účastníka doplňkového penzijního spoření. Rentu je potom možné vyplácet několika způsoby, jedním z nich je i tzv. předdůchod, kdy je možné při splnění podmínek přece jen část prostředků využít až 5 let před důchodem.

 

Garance spokojenosti

spokojených klientů

let zkušeností

%

profesionalita

Výhody doplňkového penzijního spoření

  • státní příspěvek až 2 760 Kč ročně
  • možnost snížení daňového základu až o 12 000 Kč ročně, což představuje úsporu na odvedené dani z příjmů až 1 800 Kč za rok
  • možný příspěvek od zaměstnavatele
  • dle vámí zvoleného fondu se vám prostředky průběžně zhodnotí, přičemž je možné jednotlivé fondy kombinovat

 

Chtějte to nejlepší

Naši poradci vám vyberou ten nejlepší produkt na trhu s ohledem na vaší situaci a potřeby.

GDPR

7 + 7 =

info@comfort-servis.cz

+420 774 262 419

Komplexní služby